گیتار الکتریک بخرم یا گیتار آکوستیک؟

گیتار الکتریک بخرم یا گیتار آکوستیک؟

گیتار الکتریک بخرم یا گیتار آکوستیک؟ این یک سوال متداول است که بسیاری از افراد تمایل به پرسیدن آن دارند. نوع دیگری از همین سوال الکتریک بهتر از آکوستیک است. گیتارهای آکوستیک همچنین با وسایل الکترونیکی عرضه می شوند که اغلب به عنوان نیمه آکوستیک یا الکترو آکوستیک (همان چیز، نام های مختلف) نامیده می شوند. بنابراین اجازه دهید ابتدا انواع را دریابیم.

۱. گیتار آکوستیک : یک گیتار ۶ سیمی که داخل آن توخالی است و هیچ گونه لوازم الکترونیکی به آن متصل نیست. یک سوراخ صوتی وجود خواهد داشت که به طنین صدا کمک می کند. اگر می‌خواهید با این گیتار اجرا کنید، نمی‌توانید چون وسایل الکترونیکی آن را ندارد.

۲. نیمه آکوستیک/الکتروآکوستیک : یک گیتار آکوستیک ۶ سیم که دارای قطعات الکترونیکی (پیکاپ) است، آن را به الکترو آکوستیک/نیمه آکوستیک تبدیل می کند. برخی پیکاپ ها با اکولایزر و تیونر و برخی فقط با یک تن و صدا وجود دارند. آنها معمولا با باتری ۹ ولت تغذیه می شوند. می توان از آن برای اجرای زنده و برای اهداف ضبط استفاده کرد.

۳. گیتار الکتریک : گیتار ۶ سیمی که معمولاً بدنه ای محکم و دارای قطعات الکترونیکی است. گیتارهای الکتریک نیمه توخالی نیز وجود دارد، اما این گیتار در گیتار الکتریک حساب می شود. بر خلاف دو مورد فوق، گیتار الکتریک را نمی توان بدون آمپلی فایر نواخت . این گیتارها با پیکاپ های مغناطیسی نصب می شوند که پس از اتصال به برق صدا تولید می کنند.

گیتار الکتریک بخرم یا گیتار آکوستیک؟گیتار الکتریک بخرم یا گیتار آکوستیک؟

حالا یک مبتدی کدام را باید بخرد؟

در حالت ایده آل، گیتار سنتر گیتار الکتریک را به یک مبتدی توصیه نمی کنم. دلیل اصلی این است که یک مبتدی باید صدای طبیعی گیتار را بدون اینکه از آمپلی فایر تولید شود بداند. دلیل دوم این است که یک گیتار الکتریک برای نواختن به کنترل بالاتری نیاز دارد و به عنوان یک مبتدی باید تمرکز خود را روی تئوری و هماهنگی بین هر دو دست خود قرار دهید. اغلب این سوء تفاهم وجود دارد که گیتار الکتریک در سطح بالاتری از آکوستیک قرار دارد.

بسیاری از دانش آموزان حتی یک گیتار الکتریک را برای فارغ التحصیلی از مدرسه آکوستیک فرض می کنند. با این حال این به هیچ وجه درست نیست. هر دو به طور جداگانه سازهای صوتی بسیار متفاوتی هستند و نیستند. برتر از یکدیگر یک پیشنهاد عملی این است که تا جایی که می توانید با یک آکوستیک وقت بگذرانید و سپس در صورت علاقه به سراغ گیتار الکتریک بروید. با این گفته، شما همچنین می توانید برای همیشه آکوستیک بازی کنید و آن سفر بی پایان را نیز کشف کنید.

حال به سراغ سوال دوم می رویم. آیا یک مبتدی باید آکوستیک یا الکترو آکوستیک بخرد؟

اکنون این در درجه اول به یک عامل بستگی دارد. اگر برنامه ای برای اجرای روی صحنه ندارید و فقط می خواهید این کار را به عنوان یک سرگرمی انجام دهید، باید از الکترو آکوستیک اجتناب کنید. یک گیتار آکوستیک باید برای نواختن سرگرمی کافی باشد. در حالت ایده آل، به عنوان یک مبتدی، واقعاً نیازی به وصل کردن گیتار به یک آمپلی فایر برای تمرین خانگی ندارید. و حتی اگر تصمیم دارید بعداً اجرا کنید یا افکت‌هایی به گیتار خود اضافه کنید، همیشه می‌توانید یک پیکاپ را در یک فروشگاه موسیقی قابل اعتماد نصب کنید. هیچ تفاوتی بین پیکاپ های نصب شده در کارخانه و پیکاپ هایی که بعدا نصب می شوند وجود ندارد. حتی در کارخانه ها، بدنه پس از کل فرآیند برش داده می شود و مشابه آن توسط لوتیر نیز انجام می شود.

حال اگر بریدن بدنه گیتار نور زنده را از شما بترساند، پیکاپ های مغناطیسی گزینه خوبی برای انتخاب هستند. آنها به راحتی روی سوراخ صدا نصب می شوند و صدایی با کیفیت خوب و بدون بازخورد زیادی مانند پیزو ارائه می دهند. به علاوه، برخلاف ۹ ولت دارای باتری قابل شارژ است.

از سوی دیگر، اگر می خواهید در آینده ای نزدیک در کافه های محلی، مدرسه و غیره اجرا کنید، باید به فکر خرید الکترو آکوستیک باشید. این یک سرمایه گذاری یکباره خواهد بود و هیچ نقطه ضعفی برای آن ندارد. بارها از ما پرسیده اند که آیا صدای آکوستیک بهتر از الکترو آکوستیک همان مدل و مارک است یا خیر، پاسخ خیر است . همچنین اگر فرض می کنید که الکترو آکوستیک کار گیتار الکتریک را انجام می دهد یا برعکس، پاسخ دوباره خیر است. Electro-Acoustics برای تقویت صدای گیتار آکوستیک و نه اینکه صدای آن مانند گیتار الکتریک باشد و در غیر این صورت است.

اگر از وسایل الکترونیکی روی گیتار استفاده نمی کنید، می توانید به سادگی باتری را بردارید و آن را کنار بگذارید. مزیت دیگر این است که شما یک تیونر داخلی در بسیاری از گیتارهای الکترو آکوستیک دریافت می کنید، بنابراین نیازی به حمل تیونر خارجی ندارید.

بنابراین نتیجه این است که نوع گیتار بیشتر مطابق با نیازها و برنامه های شما است و در واقع یک نظر کلی نیست. هند اکنون شاهد تعداد زیادی نوازنده گیتار سرگرمی است و از این رو گیتارهای آکوستیک بیشترین فروش را دارند. برنامه های خود را ارزیابی کنید و بر اساس آن خرید کنید. مهمتر از همه، یک برند قابل اعتماد را انتخاب کنید و در سال های آینده بهترین نتیجه را از آن خواهید گرفت. منبع

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید