راهنمای خرید Stratocaster: Fender Insiders 8 مدل گیتار برقی را مقایسه کنید

اطلاعاتی در مورد آنچه باید هنگام خرید Strat® در نظر بگیرید و تماشای Fender Insiders از جمله گیتاریست های کوری وونگ و ملانیا فی را بازی کنید ۸ مدل محبوب از جمله Player ، Vintera ’50s و Ultra.

توسط بن نمرووف

همانطور که کیت ریچاردز یک بار گفت ، “Strat به اندازه قاطر محکم و قوی است ، اما ظرافت یک اسب مسابقه را دارد. هر آنچه را که نیاز دارید ، پیدا کرده است و پیدا کردن در هر چیز کمیاب است.” Stratocaster® گیتار الکتریک پنجگانه است ، یک آرکتیپ در سراسر جهان. فرم اساسی که در همان ذکر عبارت “گیتار برقی” به ذهن می رسد. سالها بعد از نقل قول ، Strat به همان اندازه محبوب است و با زمان تکامل می یابد. در این راهنما ، Fender Insiders 8 سری محبوب زیر از نماد Stratocaster review را مرور و مقایسه می کند:
– سریال پخش کننده Strat® با Melanie Faye
– The Vintera 50s Strat® with Christone “Kingfish” Ingram
– سریال مجری آمریکایی Strat® با کورت هندرسون
– نسخه محدود HM Strat® با کریس گاردی و ایتان بروش.
– امضای Stevie Ray Vaughan Strat® با Dinesh Lekhasi
– فیلم اصلی آمریکایی دهه ۵۰ با Tyler Bryant
– The Ultra Strat® HSS آمریکایی با کوری وون
– Strat® Acoustasonic American با Molly Tuttle و Billy Strings
اما اول ، مقدمه ای برای Stratocaster®.
یافتن بهترین استراتوسکار برای شما
هیچ چیز به عنوان Stratocaster کامل وجود ندارد. آنچه ممکن است یک گوش از گوش را هیجان زده کند باعث هیجان دیگری نمی شود. آنچه یک بازیکن در مورد یک گیتار خاص دوست دارد ، ممکن است یک نمایش شوک برای شخص دیگری باشد. این چیزی است که هر Fender را بی نظیر و شخصی می کند. ما در هنگام انتخاب Strat® ما یک راهنمای کوتاه از ملاحظات مهم را گردآوری کرده ایم. یادگیری در مورد قطعات گیتار و مواد مورد استفاده در ساخت آنها می تواند به شما در یافتن گیتار مناسب برای ترجیحات خود کمک کند. زمان آشنایی با اصول اولیه و سپس مرور ۸ مدل با Fender Insiders است
آناتومی Stratocaster


بدن Stratocaster

اجساد Stratocaster مدرن هنوز از همان چوب ساخته شده اند که اصل آن از ۶۰ سال پیش ساخته شده است: توسکا و خاکستر. بیشتر Strats های معاصر غالبا هستند ، در حالی که Strats که در مجموعه Deluxe قرار دارد دارای اجساد خاکستری است.

آلدر

توسکا که در بیشتر گیتارهای Fender به کار رفته است ، دارای مزایای صوتی زیادی است. مخصوصاً متراکم نیست ، بلکه چوب سبک و منافذ بسته است که دارای رزونانس ، تنش متعادل روشن تر از سایر چوب های سخت ، با کمی تأکید بیشتر در قسمت میانی فوقانی است. این حمله عالی پایدار و تیز را ارائه می دهد.
خاکستر
کار با خاکستر دشوار است. منافذ باید قبل از اتمام پر شود و دو بدنه گیتار خاکستر باتلاق بیشتر از دو جنس ساخته شده از آلاچیق که دارای دانه محکم تر و مداوم تر هستند ، با یکدیگر متفاوت است. خاکستر با تعادل بسیار خوبی بین روشنایی و گرما باعث تعامل و حضور می شود و بسیار عالی به نظر می رسد.
________________________________________

گردنبندهای استراتواسستر

این مکان جایی است که هر یک از هفت مدل Strat در اینجا با یکدیگر متفاوت هستند ، گرچه اکثر آنها دارای مقیاس ۲۵.۵ اینچی با شعاع انگشت ۹.۵ “، ۲۲ پاره و مقداری تغییر در گردن شکل” C “هستند.

Fender Insiders

شکل گردن

فندر گیتارهایی با تعداد انگشت شماری از پروفایل های مختلف گردن را ارائه می دهد ، اما گیتارهای موجود در اینجا دارای تنوع در گردن شکل کلاسیک “C” هستند ، که دارای نمای گردتری نسبت به سبک “V” یا چاپلوسی “U” است.

– گردنبندهای نوازنده و نوازنده “C” مدرن ، که کمی نازک تر از “C” کلاسیک است که در سری کلاسیک یافت می شود ، اما به همان اندازه نازک “گردن” مشخصات گردن HM Strat® نازک نیست.
– Acoustasonic American دارای گردنی جدیدتر و مدرن “Deep C” است که کمی ضخیم تر از “C” مدرن است.
– Ultra آمریکایی گردن مدرن “D” را ارائه می دهد.
– Vintera 50s Strat® و American Original 50s دارای یک گردن به شکل V “نرم” هستند ، اما گردن Orginal آمریکا کمی ضخیم تر از “V” استاندارد نرم است.

Fender Insiders

شعاع انگشت

شعاع انگشت اندازه گیری قوس انگشت در عرض آن است. HM Strat® دارای پرده ترین انگشت با شعاع ۱۷ “است ، در حالی که Vrattera ’50s Stratocaster دارای دورترین انگشت با شعاع در ۷.۲۵”.
Ultra دارای شعاع ترکیبی ۱۰–۱۴ اینچ است که با پیشرفت گردن ، مسطح تر می شوید.

اندازه کوچک

اندازه پارچه به سیم واقعی پارچه ای که برای ایجاد پیچ ها استفاده می شود ، اشاره دارد. اگر دوست دارید انگشتان دست خود را هنگام لکه دار کردن رشته های متوسط رشته ای یا تخته های پرنعمت انگشت لمس کنید ، برای شما لمس می شود. از طرف دیگر ، سیم Fret جومبو می تواند قابلیت پخش راحت تر را با پایداری ، تنش و خم شدن بهتر فراهم کند زیرا نیازی به فشار به سختی برای سخت کردن رشته ها ندارید ، اما احتمالاً انگشتان دست شما حتی به انگشت لمس نیز لمس نمی کنند ، که می تواند برخی از آنها را بگیرد. اگر به تکه های کوچکتر عادت کرده اید عادت کنید.
– اورجینال آمریکایی دهه ۵۰ Stratocaster® دارای تسمه های پرنعمت بلند و پرنعمت است
– مدل های Ultra و Vintera دارای
تسمه های جامبو متوسط هستند – The Performer ، SRV و HM Strats دارای تخته های جامبو هستند

“چند تکه در Stratocaster وجود دارد؟”
جواب برای هر مدل در اینجا ۲۱ یا ۲۲ یا ۲۴ است.
– ۲۱ پیچ: نسخه اصلی آمریکایی ، Vintera ’50s و SRV امضا
– ۲۲ پیچ: بازیکن ، فوق العاده ، آکوستیک ، مجری
– ۲۴ فریم: HM Strat

تخته انگشت افرا یا گل سرخ؟

Rosewood به دلیل داشتن نرم افزارهای گرمتر و گرم امروز شناخته شده است. از طرف دیگر ، Maple صدایی بسیار روشن تر و کوبه ای ایجاد می کند.
فروشگاه Fender را انتخاب کنید که گزینه های fretboard برای هر سری در دسترس است. توجه داشته باشید ، بسته به سری گزینه های رنگی خاص در هر دو گزینه اثر انگشت موجود نیست.


ستونهای پشتی Stratocaster

Stratocaster تنها در میان گیتارهای فندر ، دو گزینه برای پیشانی دارد: پیشانی کوچکتر و روانتر (که در سمت چپ مشاهده می شود) و ستون های جلوی بزرگتر ، دوره CBS (در سمت راست). چرا؟ واقعاً ساده است شرکت پخش کلمبیا – بله ، آن CBS F دو دهه از اوایل سال ۱۹۶۵ تا ۱۹۸۵ متعلق به فندر بود. یکی از اولین تغییرات CBS در طراحی ابزار Fender ، معرفی محصول بزرگتری بود. چرا؟ البته برای تکمیل دکوراسیون آرم بزرگتر.
برخی از مردم پایه کوچکتر را که در سال ۱۹۵۴ معرفی شده و بیشتر در سال ۱۹۵۷ تثبیت شده را ترجیح می دهند. برخی دیگر بزرگتر را ترجیح می دهند که در دسامبر ۱۹۶۵ معرفی شد. این واقعاً فقط مربوط به سلیقه شخصی است.
اگر پیشانی بزرگتر را ترجیح می دهید می توانید آن را در مدل های ویژه آمریکایی و لوکس Strat پیدا کنید.
________________________________________


الکترونیک Stratocaster

تمام Strats نمایش داده شده در اینجا دارای سوئیچ انتخابی کلاسیک پنج طرفه است ، اما این فقط برای مبتدیان است.
هر یک از مجموعه های منحصر به فرد وانت و برخی از وسایل الکترونیکی اضافی را برای کمک به شما در یافتن بیشتر صدای بی نظیر خود به شما ارائه می دهند ، مانند S-1 Switch on the Ultra American و مدار تنی Greasebucket که در مجری آمریکایی Strat® وجود دارد.
این مقاله بطور مشخص هفت Strats تک سیم پیچ را با پیکربندی وانت SSS سنتی مقایسه می کند. Strats با سایر تنظیمات وانت نیز موجود است .

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید