چگونه یک پیانو آکوستیک بخریم

چگونه یک پیانو آکوستیک بخریم

احتمالاً در زندگی خود با چندین پیانو ایستاده روبرو شده اید، چه در خانه دوران کودکی، چه در مدرسه، چه در کلیسا یا در خانه یک دوست خانوادگی. برای نسل‌ها، پیانوهای ایستاده مانند Yamaha U1 ساکنان خانه‌های خانوادگی آشنا بودند.

از سوی دیگر، پیانوهای بزرگ از زیباترین و زیباترین چیزهایی هستند که می توانید در خانه قرار دهید. آنها همچنین بسیار بزرگ، بسیار بلند و بسیار گران هستند. بنابراین، چه زمانی زمان مناسبی برای گرفتن قائم، بزرگ یا هیچ کدام است؟ بیایید تفاوت های آنها را با جزئیات مقایسه کنیم.

تفاوت بین پیانوهای گرند و پیانوهای ایستاده

تفاوت اندازه و قیمت بین گرندها و پایه ها واضح است، اما تفاوت آنها در عملکرد کلید، کیفیت صدا و پدال ها کمتر آشکار است.

اقدام کلیدی در پیانوهای گرند، چکش با استفاده از گرانش به موقعیت اولیه خود باز می گردد زیرا سیم ها به صورت افقی قرار می گیرند. پیانوهای قائم برای بازگرداندن چکش ها به فنر نیاز دارند تا استراحت کنند. این بدان معناست که نواختن نت‌های سریع و تکراری روی پیانوی بزرگ آسان‌تر از اجرای آن بر روی یک پیانو است.

در اینجا یک نمایش توسط یاماها آمده است:

کیفیت صدا. کارشناسان تمایل دارند موافق باشند که پیانوهای گرند به دلیل اندازه و شکلشان کیفیت صدای بالاتری دارند.

در یک پیانوی بزرگ، صدا از بالا و پایین ساز از پیانو خارج می شود. آنها همچنین بزرگتر هستند. این ویژگی ها به پیانوهای گرند لحن و طنین عالی می دهد.

انواع دیگر پیانو

جالب اینجاست که انواع مختلفی از پیانو “در بین” قامت و گرند وجود دارد. بچه‌های بزرگ یکی از این گونه‌ها هستند، اما در دنیای پیانو تا حدودی بحث‌برانگیز هستند. آنها بزرگتر و بزرگتر به نظر می رسند، اما سیم های آنها ممکن است کوتاه تر از سیم های یک قائم خوب باشد . برخی از کارشناسان معتقدند که بهتر است یک عمودی بزرگ با کیفیت بالا بخرید تا یک بچه گراند. دیگران مخالفند.

سازندگان می‌دانند که نوازندگان جدی پیانو وجود دارند که فضای کافی برای یک پیانوی بزرگ را ندارند. اگر شما هستید، یک قامت بزرگ مانند یاماها YUS-5 (پیانوی شخصی من!) ممکن است انتخاب خوبی باشد. این یک پدال سوستنوتو، یک اهرم تمرین دارد و اکشن به گونه ای طراحی شده است که شبیه یک پیانوی بزرگ باشد.

بنابراین باید پیانو یک گرند بخرید یا ایستاده؟

اگر مبتدی هستید، اگر می خواهید آکوستیک بخرید، با یک پیانوی ایستاده شروع کنید. یک پیانوی ایستاده مقرون به صرفه تر است، فضای کمتری را اشغال می کند و ویژگی های آکوستیک آن باید برای کمک به توسعه تکنیک شما کافی باشد.

پیانیست ها و نوازندگان مجرب می توانند از اکشن کلیدی پیانوهای بزرگ بهره مند شوند. اگر قصد دارید با پیانوهای دیگران (مثلاً در یک سالن کنسرت) بنوازید، منطقی است که تا حد امکان با پیانو مشابه آن تمرین کنید.

۲.۲ هزینه پیانوهای آکوستیک

پیدا کردن هزینه پیانوهای آکوستیک گاهی اوقات دشوار است زیرا تولید کنندگان و خرده فروشان قیمت ها را در وب سایت ها مبهم می کنند.

۲.۲ پیانوهای جدید در مقابل استفاده شده

خرید پیانوی دست دوم می تواند در هزینه های شما صرفه جویی زیادی کند و یک پیانوی باکیفیت را برای شما به ارمغان بیاورد. به علاوه، بازیافت برای سیاره زمین خوب است!

اما خرید پیانوهای دست دوم می تواند ترسناک باشد. و کار می برد. بهترین راه برای انجام این کار این است که با یک حرفه ای یا حداقل شخصی که با پیانو تجربه دارد خرید کنید.

شما همچنین می توانید از فروشگاه موسیقی محلی خود دیدن کنید و در مورد تجارت بپرسید. گاهی اوقات، افراد وقتی پیانوهای قدیمی را به مدل بهتری ارتقا می دهند، خرید و فروش می کنند. این پیانوها باید توسط فروشگاه بررسی می شد. اگر مطمئن نیستید که با پیانو تا کجا پیش خواهید رفت، از فروشگاه خود در مورد برنامه های اجاره یا اجاره بپرسید.

نحوه ارزیابی پیانوی استفاده شده

چند نکته برای شروع:

اکثر متخصصان طول عمر یک پیانوی آکوستیک را ۴۰ تا ۶۰ سال می دانند.
اگر از کابینت پیانو خوشتان نمی آید، بدانید که بازسازی آن بسیار سخت خواهد بود.
اگر توانایی مالی دارید، یک پیانوی دست دوم از برند معتبری که می شناسید بخرید.
همیشه قبل از خرید پیانو آن را بنوازید. آهنگ، عملکرد کلید، و اینکه آیا برخی از کلیدها به طرز وحشتناکی ناهماهنگ هستند را تست کنید.
سوالاتی مانند اینکه پیانو چند بار نواخته شده، چند بار کوک شده و صاحبان اصلی چگونه از پیانو مراقبت می کنند، بپرسید. حتی ممکن است بخواهید بدانید که محیط کلی پیانو در آن قرار گرفته است (یعنی آیا در یک منطقه مرطوب زندگی می کرده است؟ ).

همچنین بهتر است پیانو را باز کنید و داخل آن را بررسی کنید. در حالت ایده‌آل، باید یک حرفه‌ای این کار را انجام دهید، اما اگر مشتاق انجام آن هستید، یک راهنمای گام به گام بسیار دقیق در مورد نحوه انجام این کار توسط خودتان دارد.

خرید پیانو آکوستیک کاری پرهزینه و وقت گیر است. همچنین می تواند پاداش دهنده باشد. اما فراموش نکنید که امروز، ما مجموعه وسیعی از پیانوهای دیجیتال را نیز برای انتخاب داریم.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید