چگونه اولین پیانو خود را بخریم؟

چگونه اولین پیانو خود را بخریم؟

این می تواند یک فرآیند هیجان انگیز اما سخت باشد. خوشبختانه، شما به جای درست آمده اید! ما می‌خواهیم همه افراد پیانویی را قوی شروع کنند، بنابراین در اینجا راهنمایی برای شروع شما آورده شده است.

ما در مورد آنچه که باید قبل از خرید پیانو در نظر بگیرید، انواع پیانوهای موجود در بازار امروز، تفاوت آنها و نحوه انتخاب پیانوی مناسب بحث خواهیم کرد.

قبل از خرید

۱.۱ تاریخچه مختصری از پیانو

به پیانو خوش آمدید با رفتن به این سفر، به سنتی می‌پیوندید که بیش از ۳۰۰ سال است که ادامه دارد.

قبل از اینکه یاد بگیرید چگونه بهترین پیانو را برای خود بخرید، ممکن است به درک زمینه تاریخی این ساز باشکوه کمک کند.

هارپسیکورد و کلاویکورد

قبل از پیانو، هارپسیکورد و کلاویکورد وجود داشت. هارپسیکورد با سایر سازهای کیبورد متفاوت است زیرا سیم های آن به جای چکش زدن، کنده می شوند. با کلیدهایی که شبیه دکمه های بدون وزن هستند، محدوده دینامیکی کمی دارد. قدمت کلاویکورد به اواخر قرون وسطی باز می گردد. بسیار جمع و جور و نسبتاً ساکت است. اما شباهت بیشتری به پیانو دارد زیرا سیم ها کوبیده می شوند، اگرچه برخی از نت ها را نمی توان همزمان نواخت.

شکل مثلثی هارپسیکورد به این دلیل است که از نوادگان چنگ‌هایی که روی زمین گذاشته شده است به وجود آمده است. ما هنوز هم این شکل را در گرند پیانوهای امروزی می بینیم!

پیانوفورته کریستوفوری و برادوود بتهوون

در دهه ۱۷۰۰، مهندسی پیانو به لطف بارتولومی کریستوفوری گام بزرگی به جلو برداشت. کریستوفوری به تنهایی پیانو فورته (به معنای واقعی کلمه، “نرم-بلند”) را طراحی کرد که پیشروی پیانوی مدرن است. برخلاف سازهای کیبورد قبلی، پیانوفورته بر اساس میزان فشاری که یک پیانیست بر روی کلیدها وارد می‌کند، دامنه‌ای متفاوت و پویا دارد.

Escapement یک نوآوری دیگر بود. مکانیزمی که از لرزش رشته ها در صورت عدم استفاده جلوگیری می کند. مهندسی پیانو در دهه ۱۸۰۰ با پیانوهای جان برادوود گام بزرگ دیگری برداشت. بتهوون به دلیل ناامیدی از پیانوهایش سوء استفاده کرد، زیرا شنوایی او کم بود. اما وقتی به پیانوی برادوود دسترسی پیدا کرد، دنیایش تغییر کرد. در واقع، سبک آهنگسازی پویا و پرشور بتهوون ممکن است به لطف گستره بیانی بیشتر برادوود به وجود آمده باشد.

پیانوهای مدرن

پیانوهای امروزی اوج صدها سال نبوغ بشر هستند. پیانوها یکی از معدود سازهایی هستند که می توانند ملودی و هارمونی را همزمان بنوازند. و صدای یک پیانوی آکوستیک آنقدر قوی است که در طول یک کنسرتو در برابر کل ارکستر متمایز شود. پیچیدگی پیانوهای آکوستیک احتمالاً به همین دلیل است که تا همین اواخر، یادگیری پیانو با کیبورد دیجیتال مورد توجه قرار نمی گرفت. اما پیانوهای دیجیتال در بیست سال گذشته راه بسیار زیادی را پیموده اند. بعداً در این مقاله، خواهیم دید که آنها چقدر پیشرفت کرده اند و چگونه در برابر همتایان صوتی خود – حتی رقیب قرار می گیرند.

۱.۲ نحوه کار پیانوها

درک نحوه عملکرد پیانو هم آکوستیک و هم دیجیتال – می تواند به شما کمک کند تا در بازار (اغلب طاقت فرسا) پیانو حرکت کنید. بدانید که منظور فروشندگان از جمله “صنوبر صنوبر واقعی” و “عمل کلیدی نیمه سنگین” چیست!

پیانوهای آکوستیک چگونه کار می کنند

پیانو آکوستیک مدرن یک دستگاه پیچیده با بیش از ۱۲۰۰۰ قطعه متحرک است. درک مکانیسم ها با تماشای یک ویدیو آسان تر است، اما نکات کلیدی را در

کاری که یک کلید با فشار دادن آن انجام می دهد عمل نامیده می شود . این کلمه را خوب بدانید – زمانی که پیانو، آکوستیک یا دیجیتال خرید می کنید، این کلمه زیاد به میان می آید. به طور خلاصه، این کار به این صورت است:

یک کلید را با انگشت فشار می دهید.
کلید یک سری اهرم های پیچیده را فعال می کند.
اهرم ها یک چکش را فعال می کنند.
چکش با یک سیم (یا چندین سیم، بسته به گام نت) برخورد می کند و صدا ایجاد می کند.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید