پیانوهای دیجیتال چگونه کار می کنند

یک پیانوی دیجیتال “ورودی” دستان شما را برای تولید یک خروجی (صدا) ساخته شده از نمونه ها تفسیر می کند. امروزه پیانوهای دیجیتال در تفسیر کارهایی که انگشتان انجام می دهند بسیار پیچیده هستند و می توانند چیزهایی مانند پویایی و بیان را به خوبی بازآفرینی کنند.

این به این دلیل است که پیانوهای دیجیتال در طراحی عملکردهای کلیدی که شبیه پیانوهای آکوستیک هستند بسیار خوب عمل کرده اند. همانطور که گفته شد، نحوه عملکرد پیانوهای دیجیتال بسیار متفاوت است. سینت سایزرها با عملکردهای بسیار ساده می توانند مانند فشار دادن دکمه های یک کنترلر بازی باشند. در همین حال، کیبوردهای با کارایی بالا می توانند احساس کنند که در حال نواختن در یک کنسرت بزرگ هستید.

در اینجا چند واژگان مفید برای دانستن در مورد اکشن پیانو دیجیتال آورده شده است:

کلیدهای اکشن کاملاً وزنی از یک وزنه تعادل برای شبیه سازی احساس مقاومت کلید پیانوی آکوستیک استفاده می کنند.
کلیدهای بدون وزن (عمل مصنوعی) دارای فنر هستند و بیشتر شبیه فشار دادن دکمه ها هستند. آنها اغلب در سینت سایزرها و ایستگاه های کاری استفاده می شوند.
کلیدهای نیمه وزنی ویژگی های کلیدهای فنری و تمام وزن را ترکیب می کنند. افرادی که به کلیدهای کاملاً وزنی نیاز ندارند و برخی از نوازندگان ارگ هاموند ممکن است کلیدهای نیمه وزنی را انتخاب کنند.
کلیدهای اکشن چکشی نوآوری جدیدتری هستند و از یک چکش واقعی استفاده می کنند. این پیانوهای دیجیتال حتی به لمس و احساس یک پیانوی آکوستیک نزدیکتر هستند.
“کلیدهای درجه بندی شده” به این اشاره دارد که چگونه در یک پیانو آکوستیک، کلیدهای نت پایین سنگین تر و کلیدهای نت بالاتر سبک تر هستند. برخی از پیانوهای دیجیتال نیز این را تقلید می کنند.

تفاوت بین پیانوهای آکوستیک و دیجیتال

در حالی که تفاوت اصلی بین پیانو آکوستیک و دیجیتال در اکشن است، تفاوت بزرگ دیگر نحوه رسیدن صدا به گوش شما است.

پیانوهای دیجیتال از بلندگوها استفاده می کنند در حالی که پیانوهای آکوستیک از تخته های صوتی چوبی استفاده می کنند . به همین دلیل است که بسیاری از سنت گرایان فکر می کنند پیانوهای آکوستیک برتر هستند – صدا از طنین انداز کل ساز ایجاد می شود.

هنگامی که یک پیانوی بزرگ را با درب بالا می نوازید، تمام هشت فوت پیانو (به اندازه یک میز) به عنوان بلندگو عمل می کند. در پیانوهای عمودی عمودی، پشت پیانو به عنوان یک بلندگو در اندازه دیوار عمل می کند.

البته، می‌توانید یک پیانوی دیجیتال را به بلندگوها یا هدفون‌های باکیفیت متصل کنید و به جلوه‌ای مشابه برسید. اما برخی استدلال می‌کنند که شما نمی‌توانید با صفحه صوتی طبیعی و صنوبر یک موسیقی بزرگ آکوستیک مطابقت داشته باشید.

و سپس پیانوهای هیبریدی وجود دارد…

پیانوهای هیبریدی

پیانوهای هیبریدی بهترین های هر دو جهان را با هم ترکیب می کنند. آنها اغلب از اکشن پیانو آکوستیک با موتور تون دیجیتال استفاده می کنند. Kawai NV5 حتیاز یک صفحه صوتی صنوبر واقعی استفاده می کند.

این سازها ارزان نیستند، اما برای نوازندگان باتجربه ای که به قدرت ظریف پیانوی آکوستیک نیاز دارند اما فضا یا حریم خصوصی برای برگزاری یک کنسرت بزرگ ندارند، انتخابی عالی هستند. اگر به پیانوهای هیبریدی علاقه دارید، به این بخش بروید.

 هنگام خرید اولین پیانو چه نکاتی را در نظر بگیرید

هرکسی نیازهای متفاوتی دارد، پس چگونه می‌دانید که پیانوی رویاهایتان برای شما مناسب است؟ در اینجا مواردی وجود دارد که باید قبل از خرید اولین پیانو به آنها فکر کنید:

۱. نوع موسیقی که می خواهید پخش کنید

آیا می خواهید کلاسیک، جاز یا پاپ بنوازید؟ آیا شما علاقه مند به ساخت آهنگ های خود هستید؟

پیانوهای کلاسیک و جاز ممکن است پیانوی آکوستیک یا آکوستیک مانند را ترجیح دهند. این به این دلیل است که پیانوهایی با اکشن‌های پیچیده برای آموزش انگشتان شما برای برانگیختن تفاوت‌های ظریف پویا در موسیقی کلاسیک و جاز بهترین هستند. موسیقی پاپ از نکات ظریف نیز بهره می برد.

در همین حال، آهنگسازان و تولیدکنندگان موسیقی ممکن است به اتصال و ویژگی های یک سینت سایزر یا ایستگاه کاری نیاز داشته باشند، شاید حتی به قیمت یک اقدام کلیدی.

۲. سطح تعهد

فکر می کنید چه مدت شما (یا فرزندتان) به یادگیری پیانو ادامه می دهید؟ این بر میزان پولی که باید سرمایه گذاری کنید تأثیر می گذارد.

کودک با هدفون در یک فروشگاه پیانوی سفید شفاف می نوازد.
اگر قبلاً هرگز پیانو ننواخته‌اید و نمی‌دانید چقدر آن را دوست خواهید داشت، پس منطقی است که روی یک ساز ارزان‌تر و سطح پایه سرمایه‌گذاری کنید.

اما اگر مطمئن هستید که شما یا یکی از اعضای خانواده تان برای سه تا پنج سال پیانو می نوازید، ممکن است بخواهید روی یک ساز متوسط ​​و نیمه حرفه ای سرمایه گذاری کنید.

اگر فردی در خانواده شما می بیند که ده سال یا بیشتر در حال نواختن است و یک نوازنده باتجربه، حرفه ای یا نیمه حرفه ای است، پس منطقی است که روی سازهای سطح بالاتر سرمایه گذاری کنید.

۳. بودجه

بیایید با آن روبرو شویم، پیانوها گران هستند. همانطور که گفته شد، شما در اینجا انتخاب های زیادی دارید. محدوده قیمت پیانو از رایگان تا یک ماشین لوکس متغیر است.

به طور کلی، هر چه بیشتر هزینه کنید، ساز بهتر خواهد شد. اما فقط به این دلیل که پیانو فوق العاده گران است به این معنی نیست که نیازهای شما را برآورده می کند. کنسرت Steinway یک پیانوی عالی است، اما برای کسی که می‌خواهد آهنگ‌های پاپ خود را با جلوه‌های ویژه ضبط کند، چندان مفید نیست.

کیبوردهایی وجود دارند که با قیمتی کمتر از ۵۰ تا ۷۰ دلار به فروش می رسند. کیبوردهایی مانند این می‌توانند برای گذاشتن در اتاق مهد کودک برای سنجش علاقه یک کودک بسیار کم سن و سال عالی باشند.

اما برای مبتدیان بزرگسالی که مشتاق شروع کار هستند، توصیه می کنیم به سراغ صفحه کلیدهایی در محدوده ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار بروند.

پیانوی بزرگ با درب و تخته فال بسته در اتاقی با سقف بلند.

۴. فضا

پیانو یک مبلمان بزرگ است، به خصوص پیانوهای آکوستیک. اگر فضای شما محدود است، ممکن است بخواهید روی یک صفحه کلید کوچکتر سرمایه گذاری کنید. پیانوهای بزرگ زیبا هستند، اما شکل عجیبی نیز دارند. در همین حال، پایه های آکوستیک باعث صرفه جویی در فضا می شوند، اما کوچک نیستند و برای حمل و نقل نیاز به متخصص دارند.

اما اگر دلتان برای نواختن موسیقی کلاسیک باشد چه؟ آیا نباید حداقل روی یک بچه گراند سرمایه گذاری کنید؟

اگر فضا و بودجه دارید حتما پیانوی رویاهایتان را بخرید. اما فناوری صفحه کلید در سال های اخیر به طور تصاعدی پیشرفت کرده است.

دانش‌آموزان موسیقی، نوازندگان در جاده‌ها و دیگر پیانیست‌های باتجربه می‌توانند از کیبوردهای فشرده و حرفه‌ای صحنه ارزش زیادی کسب کنند. این کیبوردها کسری از قیمت آکوستیک هستند و دارای ویژگی هایی مانند قابلیت حمل، ضبط و خروجی هدفون هستند.

بنابراین، ارزش پیانو یا کیبورد دیجیتال را کاهش ندهید.

۵. افرادی که با آنها زندگی می کنید

در نهایت، همسایه و/یا هم اتاقی خوبی باشید و افرادی که با آنها زندگی می کنید را در نظر بگیرید. پیانوهای دارای جک هدفون برای تمرین در تمام ساعات مفید هستند و بسیاری از پیانوهای ایستاده دارای پدال تمرین برای تمرین بی صدا هستند.

تعداد افرادی که در خانواده پیانو می نوازند نیز بر خرید شما تأثیر می گذارد. استفاده زیاد از بسیاری از پیانیست ها به طور طبیعی طول عمر ساز شما را کوتاه می کند. در این مورد، ممکن است بخواهید روی یک مدل رده بالاتر با ماندگاری بیشتری سرمایه گذاری کنید.

قبل از رفتن به فروشگاه موسیقی، کمی زمان بگذارید تا همه این عوامل را در نظر بگیرید و آنها را یادداشت کنید. همچنین ایده خوبی است که فضایی را که قصد دارید ساز خود را قرار دهید اندازه بگیرید و آن اعداد را به فروشگاه بیاورید.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید