هنگام خرید پیانو دیجیتال به چه نکاتی توجه کنیم؟

خرید پیانو دیجیتال

احتمالاً به دنبال پیانوهای دیجیتال هستید، زیرا می‌نوازید اما کمتر پیانو می‌زنید. می خواهید درس های پیانو را شروع کنید (یا دوباره آنها را ادامه دهید). یا می‌خواهید فرزندتان (فرزندانتان) بنوازد زیرا این کار زیبایی است، به علاوه می‌دانید که یادگیری یک آلت موسیقی تأثیر مثبت و قدرتمندی بر رشد کودک در ریاضیات، علوم و مهارت‌های اجتماعی دارد (اگر این کار را نمی‌کنید، لطفاً مقداری خرج کنید. زمان اینجاست که به تحقیق نگاه کنیم).

دلایل مختلفی برای انتخاب پیانو دیجیتال به جای پیانو آکوستیک وجود دارد:

  • اندازه اتاق
  • هزینه
  • امکانات

همچنین دلایل مختلفی برای انتخاب پیانو دیجیتال به جای کیبورد وجود دارد:

  • لمس پیانو مانند
  • لحنی شبیه پیانو
  • از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر

خبر خوب این است که انتخاب های زیادی وجود دارد! خبر بد این است که … انتخاب های زیادی وجود دارد. و همه آنها برابر نیستند. در حالی که قیمت یک پیانو دیجیتال مقرون به صرفه تر از یک پیانو آکوستیک است، اما همچنان یک سرمایه گذاری است. بنابراین، شما می خواهید کمی تحقیق کنید و انتخاب درستی داشته باشید.

پیانو دیجیتال چیست؟ 

بیایید یک لحظه به عقب برگردیم. پیانوها سازهای پیچیده ای هستند که بیش از ۱۲۰۰۰ قطعه جداگانه دارند که عمدتا از مواد آلی مانند چوب و فولاد ساخته شده اند. آنها از نظر لحن و لمس غنی هستند، با کلیدهای وزنی که هم گویاترین و هم روانترین نواختن را امکان پذیر می کنند. کیبوردها تماماً الکترونیکی، تمام پلاستیکی هستند و اغلب پیانوهای ۸۸ کلیدی کامل را ندارند.

پیانوی دیجیتال را وارد کنید: در حالی که بسیاری از آنها بهترین ویژگی های جالب یک کیبورد را دارند، کیبوردهای برتر برای تکرار لمس، لحن، ظاهر و احساس یک پیانو آکوستیک طراحی و ساخته شده اند. در حالی که اکثر مدل ها دارای نسخه های قابل حمل هستند که روی پایه قرار می گیرند، مدل های زیباتر با کابینت های جذابی عرضه می شوند که در خانه شما عالی به نظر می رسند.

آیا به کلیدهای وزنی نیاز دارم؟

در حالی که بیشتر معلمان پیانو ترجیح می دهند به دانش آموزانی که پیانوی آکوستیک دارند آموزش دهند، یک پیانوی دیجیتال خوش ساخت نیز به همان اندازه قابل قبول است. داشتن ابزاری که دارای ۸۸ کلید کامل با لمس و احساس کلیدهای وزنی باشد برای یادگیری صحیح ساز ضروری است. بسیاری از معلمان از تدریس روی صفحه کلید پلاستیکی بدون کلیدهای وزنی امتناع می ورزند زیرا بچه ها به سرعت علاقه خود را از دست می دهند (اگرچه یادگیری صفحه کلید از یک کیبوردیست چیز کاملاً متفاوتی است!). 

بنابراین “کلیدهای وزن دار” – کلیدهای چوب مانند در مقابل پلاستیک – ضروری هستند. اما بدانید که همه کلیدهای وزنی برابر نیستند و برخی از پیانوهای دیجیتال آن کلیدهای پیانو مانند را بهتر از سایرین بازتولید می کنند. هنگام خرید از یک نمایندگی معتبر، حس کلیدهای پیانو دیجیتال را با کلیدهای آکوستیک پیانو مقایسه کنید، بلافاصله مشخص خواهد شد.

از کجا شروع کنیم

اگر در حال خرید پیانوی دیجیتال هستید، لمس، لحن و ظاهر در اولویت هستند. بنابراین، تحقیقات خود را با مواردی که توسط شرکت‌هایی که پیانوهای آکوستیک برنده جایزه می‌سازند شروع کنید. متوجه خواهید شد که تکنسین های بسیار ماهری که پیانوهای آکوستیک را طراحی و می سازند با درک روشنی از آنچه که می سازند به میز کار پیانوی دیجیتال می آیند. اگر آنها توانایی ساخت پیانوهای آکوستیک واقعا عالی را داشته باشند، فراتر از یک صدای خوب پیانو می روند و چیزی می سازند که قلب و روح یک پیانو را با تمام ظرافت ها و ظرافت های یک ساز به شما تسخیر کند. با سالها شادی و رضایت

بنابراین، تولیدکننده ای که نزدیک به یک قرن است پیانوهای آکوستیک می سازد و چندین دهه است که پیانوهای دیجیتال می سازد، توصیه می شود.

شرایط مهم پیانو دیجیتال

چند صدایی

به سادگی، تعداد نت‌هایی است که می‌توان در آن واحد پخش کرد و شما حداقل ۱۲۰ نت می‌خواهید. در واقع هر چه به ۲۰۰ نزدیکتر باشد بهتر است. چرا، شما فقط ۱۰ انگشت دارید، فکر می کنید… خوب، به یک قطعه بوگی ووگی سریع یا پرزرق و برق کلاسیک فکر کنید که صفحه کلید را بالا و پایین می کند. شما می‌خواهید که هر نت تا زمانی که می‌خواهید بدون قطع دیجیتال باقی بماند. (برای پرسپکتیو، چند صدایی پیانوی آکوستیک اساساً بی نهایت است.)

هارمونیک پیانو

اگر می‌خواهید در یک توضیح بسیار علمی عمیق شوید، این مقاله را بررسی کنید . اما به سادگی، “هارمونیک” به صدای “غنی و کامل” پیانو مربوط می شود که در یک مفهوم عملی شامل ضربه زدن چکش پیانو آکوستیک به سیم یک نت است و علاوه بر شنیدن آن نت، شما در حال شنیدن نوای آن هستید. از آن یادداشت بنابراین، شما یک پیانوی دیجیتال می‌خواهید که از نظر “تصویربرداری هارمونیک” این ویژگی اصلی تونال را تکرار کند.

اکشن چکشی پاسخگو

پیانوهای دیجیتالی که به بهترین وجه صدا و حس فیزیکی چکش روی سیم را تکرار می کنند، برای یادگیری و اجرا بسیار سودمند هستند. واقعیت جالب: زمانی که پیانو برای اولین بار در اوایل دهه ۱۷۰۰ اختراع شد، ابتدا پیانو فورته نام داشت . سازهای کیبورد قبلی مانند هارپسیکورد تارها را می زدند و ارگ کاملاً مکانیکی بود. یک جلد. در ایتالیایی، “پیانو” نرم است. “forte” بلند است. بنابراین، این صفحه کلیدی بود که به ظرافت یا شدت ضربه‌های شما پاسخ می‌داد – نه تنها از نظر صدا، بلکه از نظر لحن (و هر چه یک کلید بلندتر نواخته شود، اهنگ‌ها بیشتر می‌شود).

پدال

پیانوهای آکوستیک سنتی تقریباً همیشه با سه پدال عرضه می شوند. آنها، از چپ به راست، پدال نرم (یا una corda) هستند. پدال سوستنوتو (تداوم جزئی در نت های انتخاب شده)؛ و پدال نگهدارنده (یا پدال دمپر).

پیانوهای سنتی با سه سیم در هر نت برای آن صدای هارمونیک کامل و غنی ساخته می شوند. پدال “una” دو مورد از این سه مورد را کم می کند، بنابراین نه تنها آن را از نظر حجمی نرم تر می کند، بلکه صدا را نیز تغییر می دهد .

پدال وسط می تواند نت های انتخاب شده را حفظ کند (معمولاً استفاده نمی شود). پدال نگهدارنده یا دمپر به نت‌ها اجازه می‌دهد تا زنگ بزنند و صدایی شاداب ارائه کنند (بیشترین استفاده از آن است).

اگر به دنبال آن ظاهر، حس و صدای پیانوی آکوستیک واقعی هستید، یکی با هر سه پدال را می خواهید. (پاداش: پدال نگهدارنده/دمپر دارای قابلیت نیمه پدال زدن است.)

MIDI

این اصطلاح مخفف فن آوری رابط دیجیتال ابزار موسیقی است و به یک ساز اجازه می دهد تا با ساز یا دستگاه دیگری (مانند تجهیزات ضبط یا رایانه) متصل شود. در حالت ایده آل، یک پیانوی دیجیتالی تهیه کنید که دارای MIDI یکپارچه با فناوری بلوتوث است که به ساز اجازه می دهد تا با دستگاه های هوشمند پشتیبانی شده به صورت بی سیم ارتباط برقرار کند.

ویژگی های پیانو دیجیتال

وای! ما زمان زیادی را صرف صحبت در مورد نزدیک شدن به یک پیانوی آکوستیک تا حد امکان کرده ایم. حالا بیایید در مورد چیزهای سرگرم کننده صحبت کنیم.

ویژگی های درس

آیا یک برنامه درس معروف و معتبر برای آموزش روش پیانو ساخته شده است؟ آیا می‌توانید صفحه کلید را به حالت‌های دوتایی/چهار دستی تقسیم کنید و دو پیانو را برای درس‌های کنار هم بسازید؟ آیا مترونوم داخلی وجود دارد؟

صداهای اضافی

شما یکی با انواع صداهای پیانو (“کنسرت”، “مدرن”، “ملو”، و غیره) می خواهید. اما شما همچنین صدای پیانو الکتریک، ارگ جاز، زهی، گروه کر و غیره را می خواهید.

هدفون

آیا یک یا دو خروجی دارد؟ آیا می توانید EQ روی آن را کنترل کنید؟

بلندگوهای داخلی

همه اینها با بلندگوها عرضه می شوند و برخی از آنها بهتر از بقیه هستند. وات چقدر است؟ (بیشتر بهتر است – ۲۰ بهتر از ۱۰ است و غیره) کیفیت کلی؟

دستگاه های اضافی

آیا دارای قابلیت پخش USB/ریموت است تا بتوانید از طریق تلفن یا رایانه لوحی خود برای لذت بردن خود یا زمانی که مهمان دارید، آن را «بازی» کنید؟ آیا می تواند با دستگاه شما تعامل داشته باشد؟

در نهایت: آیا به نظر خوب می رسد ؟ آیا از نظر زیبایی شناسی خوشایند است؟ آیا اتاق را زیباتر می کند؟ (و برخی از آنها وجود دارند که هوشمندانه و زیبا ساخته شده اند تا ظاهر یک نوزاد کوچک را به ارمغان بیاورند .)

خرید پیانو دیجیتال

خرید پیانو دیجیتال یک سرمایه گذاری است. این برای شما، اعضای خانواده و فرزندانتان است که از آن لذت ببرید و از آن بهره ببرید. چیزی را از یک سازنده معتبر پیانو، با لحن و لحن استثنایی و ویژگی های الهام بخش دریافت کنید که تا آخر عمر باقی خواهد ماند. شما خوشحال خواهید شد که انجام دادید.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید