نحوه خرید پیانو دیجیتال

نحوه خرید پیانو دیجیتال

انواع پیانوهای دیجیتال

چندی پیش، یادگیری روی هر چیزی به جز پیانوی آکوستیک مورد توجه قرار نگرفت. دیگر نه. پیانوها و کیبوردهای دیجیتال امروزی سازهای بسیار پیچیده ای با کیفیت صدای باورنکردنی و عملکرد کلیدهای معتبر هستند. آنها همچنین قابل حمل هستند، دارای ویژگی هایی هستند و ضبط و تمرین بی سر و صدا را آسان می کنند.

اما این بازار همچنین یک بازار بزرگ و طاقت فرسا است. ابتدا چند مورد را تعریف می کنیم.

«پیانوهای دیجیتال» در مقابل «کیبورد» در مقابل «سینتی سایزر» و همه چیز دیگر
بسیاری از سازهای مختلف در دسته ” پیانو دیجیتال ” قرار می گیرند. اصطلاح “پیانو دیجیتال” به نوعی یک اصطلاح فراگیر برای سازهای کیبوردی است که پیانوهای آکوستیک نیستند.

برای سهولت درک، در این مقاله به تمام سازهای کیبورد الکترونیکی به عنوان «پیانوهای دیجیتال» اشاره می کنم. در حالی که هیچ دسته رسمی وجود ندارد، به طور کلی، بیشتر پیانوها در یکی از این گروه ها قرار می گیرند:

پیانوهای کنسول خانگی اغلب از کابینت و پایان یک قائم آکوستیک تقلید می کنند. این‌ها برای مبتدی‌ها، خانواده‌ها و علاقه‌مندانی که پیانویی مناسب با خانه‌شان می‌خواهند ایده‌آل هستند.

کیبوردهای اسلب بسیار قابل حمل هستند و می توان آنها را روی پایه قرار داد. اینها دارای طیف وسیعی از کیفیت هستند، از کیبوردهای مبتدی و بدون استخوان مانند Roland’s GO:KEYS تا پیانوهای صحنه با کیفیت بالا مانند Yamaha MX88 برای استفاده حرفه ای.

پیانوهای هیبریدی از ترکیبی از اکشن آکوستیک و فناوری دیجیتال استفاده می کنند. این پیانوها گران هستند، اما در عین حال که راحتی مدرن را ارائه می دهند، پیانیست های فهیم را راضی می کنند.

سینت سایزرها و کیبوردهای ایستگاه کاری مملو از ویژگی های تولید موسیقی مانند آهنگ های مختلف و جلوه های ویژه هستند. این صفحه‌کلیدها اغلب اقدامات کلیدی را در اولویت قرار نمی‌دهند، اما برخی از مدل‌های سطح بالاتر این کار را انجام می‌دهند.

صفحه‌کلیدهای MIDI اساساً کنترل‌کننده‌ها هستند و معمولاً کوچک هستند و عملکرد کلیدی بسیار ابتدایی دارند.

در پیانو دیجیتال به دنبال چه چیزی باشید

بنابراین، چه چیزی را باید در یک پیانوی دیجیتال جستجو کنید؟ خوب، این بستگی زیادی به نیازهای خاص شما دارد. اما برای اکثر مبتدیانی که می خواهند پایه خوبی در تکنیک پیانو ایجاد کنند، چند نکته داریم.

تعداد کلیدها

تمام تلاش خود را بکنید تا ۸۸ کلید دریافت کنید . این تعداد کلیدهای استاندارد یک پیانوی بزرگ است. داشتن ۸۸ کلید در اختیار شما به شما این امکان را می دهد که هر آهنگی را بدون تمام شدن نت روی پیانو اجرا کنید.

در حالی که ممکن است فکر کنید به عنوان یک مبتدی به همه یادداشت‌های ۸۸ نیاز ندارید، به زودی ظرفیت نیاز به همه یادداشت‌ها را توسعه خواهید داد.

کلیدهای وزن دار و حساس به لمس

هنگامی که برای اولین بار شروع به کار می کنید، دریافت کلیدهای معتبر، وزن دار و حساس به لمس بسیار مهم است. این به این دلیل است که لمس مهارتی است که می خواهید از روز اول خود آن را توسعه دهید. دانستن نحوه دستکاری کلیدها برای تولید صدای ظریف و پویا، یک مهارت اساسی است که نمی‌خواهید با یادگیری یک ساز پایین‌تر، آن را از دست بدهید.

همانطور که قبلا ذکر کردیم ، انواع مختلفی از اکشن کلید پیانو دیجیتال وجود دارد. در اینجا یک بررسی است:

کلیدهای اکشن کاملاً وزنی از یک وزنه تعادل برای شبیه سازی احساس مقاومت کلید پیانوی آکوستیک استفاده می کنند.
کلیدهای بدون وزن (عمل مصنوعی) دارای فنر هستند و بیشتر شبیه فشار دادن دکمه ها هستند. آنها اغلب در سینت سایزرها و ایستگاه های کاری استفاده می شوند.
کلیدهای نیمه وزنی ویژگی های کلیدهای فنری و تمام وزن را ترکیب می کنند. افرادی که به کلیدهای کاملاً وزنی نیاز ندارند و برخی از نوازندگان ارگ هاموند ممکن است کلیدهای نیمه وزنی را انتخاب کنند.
کلیدهای اکشن چکشی نوآوری جدیدتری هستند و از یک چکش واقعی استفاده می کنند. این پیانوهای دیجیتال حتی به لمس و احساس یک پیانوی آکوستیک نزدیکتر هستند.
“کلیدهای درجه بندی شده” به این اشاره دارد که چگونه در یک پیانو آکوستیک، کلیدهای نت پایین سنگین تر و کلیدهای نت بالاتر سبک تر هستند. برخی از پیانوهای دیجیتال نیز این را تقلید می کنند.
نمای نزدیک از صفحه کلید سینت سایزر با کنترل.

تن و چند صدایی

“تن” به صداهای منحصر به فردی اشاره دارد که یک صفحه کلید دیجیتال قادر به ایجاد آن است. نمونه های متداول عبارتند از پیانو گرند، پیانو الکتریک، هارپسیکورد، زهی، کرال و درام کیت.

” چند صدایی ” (poly = بسیاری؛ ساختگی = صداها) به چند نت اشاره دارد که می توان همزمان پخش کرد. در حالی که تنها ۸۸ کلید روی صفحه کلید وجود دارد، چیزهایی مانند آهنگ های پشتیبان، لایه بندی و سایر افکت ها ممکن است به عنوان صدا به حساب بیایند.

MIDI (رابط دیجیتال ابزار موسیقی) یک “زبان” جهانی است که سازها برای “صحبت کردن” با یکدیگر استفاده می کنند. این اطلاعات را از ابزاری که می‌نوازید می‌گیرد – از جمله اینکه چقدر سخت می‌نوازید و در چه زمینی می‌نوازید – و آن را به سازهای دیگر یا رایانه منتقل می‌کند.

امروزه اکثر پیانوها و کیبوردهای دیجیتال دارای پورت های MIDI کلاسیک و/یا پورت های USB MIDI داخلی هستند. با استفاده از پورت USB، می توانید صفحه کلید را مستقیماً به رایانه وصل کنید و شروع به پخش کنید. با پورت‌های MIDI قدیمی‌تر، برای انتقال پیام به یک رابط بین دستگاه و رایانه نیاز دارید.

قابلیت MIDI چیزی است که اگر می‌خواهید وارد تولید موسیقی یا یادگیری با یک برنامه شوید، باید به دنبال آن باشید .

پیانوهای هیبریدی

پیانوهای هیبریدی دقیقاً همان چیزی هستند که صدا می کنند – آنها ترکیبی بین پیانوهای آکوستیک و دیجیتال هستند.

پیانوهای هیبریدی واقعا بهترین های هر دو دنیا هستند. آنها اغلب دارای ویژگی هایی مانند هدفون، اتصال MIDI و صداهای مختلف هستند، در حالی که تجربه ای معتبر و صوتی را ارائه می دهند. برخی از پیانوهای هیبریدی حتی از چکش واقعی و ساندبرد واقعی استفاده می کنند.

با این حال، پیانوهای هیبریدی برای افرادی که به لحن و عملکرد کلیدی یک پیانوی آکوستیک نیاز دارند، اما به راحتی هدفون ، ضبط و ساز کوچک‌تر نیز می‌خواهند، مناسب هستند. پیانوهای هیبریدی تمایل دارند نوازندگان با تجربه را با محدودیت فضا جذب کنند.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید