مزایای نوازندگی سازهای موسیقی

کنفوسیوس ، فیلسوف چینی ، یک بار گفت: “موسیقی لذت لذت می برد که نسل بشر بدون آن نمی تواند انجام دهد.” اگر شنیدن موسیقی بتواند برای نسل بشر بسیار مفید باشد ، نتیجه می گیرد که نواختن یک ساز موسیقی بهتر خواهد بود. در اینجا مزایای نوازندگی سازهای موسیقی وجود دارد :

 

افزایش حس مسئولیت

نوازندگی یک ساز موسیقی  به یک مسئولیت خاص نیاز دارد. مراقبت صحیح از یک ابزار برای نگه داشتن آن در حالت کار ضروری است ، و هر ابزار برای نگه داشتن آن در حالت برتر ، مجموعه ای از مراحل نگهداری را دارد. به طور منظم تمیز کردن و تنظیم هستند باید برای تقریبا هر ساز ، اما برخی نیز نیاز به مکرر روغن کاری و یا چرب .

علاوه بر تمیز کردن  و نگهداری ، افرادی که تصمیم می گیرند حرفه خود را از بازی در ساز خود جعل کنند ، خواسته های دیگری نیز برای ادامه کار دارند. مجریان مکرر اغلب مجبورند یک برنامه دقیق از تاریخ تمرین و عملکرد را حفظ کنند. همچنین انضباط و فداکاری لازم است تا هر روز وقت خود را برای تمرین اختصاص دهید ، بنابراین مهارت های شما به پیشرفت خود ادامه می دهد.

 

توانایی های ریاضی پیشرفته

ریاضیات و موسیقی نیز هر دو با اعداد سر و کار دارند و به درک الگوهای ، نسبت ها و نسبت ها نیاز دارند. افرادی که موسیقی می خوانند ، یکسری نت و ریتم برای کار با آنها دارند که نیاز به دانش ریاضی پایه دارند. حتی چیزی به سادگی با ضربه زدن به یک ریتم می تواند به دانش آموز کمک کند تا درک بهتری از کسری ساده داشته باشد. مطالعات گسترده نشان می دهد دانش آموزانی که سازهای موسیقی می نوازند در رشته ریاضی بهتر هستند و نسبت به کسانی که این کار را نمی کنند ، نمرات بالاتری کسب می کنند. حداقل ، این یک کاربرد عملی برای ریاضی را نشان می دهد که می تواند آن را جالب تر کند.

ساز موسیقی به انگلیسی,ساز موسیقی دستی,ساز موسیقی جدید,ساز موسیقی قانون,ساز موسیقی کودکان,ساز موسیقی کاخن,ساز موسیقی درام,ساز موسیقی چنگ

غلظت دقیق تر

پخش موسیقی مستلزم تمرکز روی چندین عنصر به طور همزمان ، مانند سرعت ، زمین ، مدت زمان یادداشت و کیفیت صدا است . اگر در حال اجرا در کنار سایر نوازندگان هستید ، باید با دقت گوش فرا دهید تا بتوانید قسمت های خود را از سایر بازیگران دیگران متمایز کنید ، در حالی که هنوز از کارهایی که می کنند آگاه هستید. حفظ وقت مناسب و از بین بردن نشانه های مهم مهارت هایی است که به مرور زمان ایجاد می شود.

 

مهارت های گوش دادن بهبود یافته

هنگام یادگیری نواختن ساز ، توانایی شما در گوش دادن دقیق به صداها بهبود قابل توجهی خواهد داشت . توانایی تمایز بین نت های مختلف مهم است و به زودی می توانید هر زمان که آنها را می شنوید یا پخش می کنید ، نکات اشتباه را شناسایی کنید. پس از کسب ، این مهارت فقط به موسیقی محدود نمی شود. خواهید فهمید که در انتخاب صداها و توجه به صداهای پس زمینه که غیر موزیسین ممکن است متوجه آن شوید ، بسیار بهتر هستید.

 

مدیریت زمان بهبود یافته و مهارتهای سازمانی

نوازندگی یک ساز موسیقی به مهارت های سازمانی و توانایی مدیریت صحیح وقت خود نیاز دارد. نوازندگان باتجربه می دانند که مهارتهایشان فقط وقتی اختصاص می یابد که وقت کافی برای تمرین اختصاص دهند. رویکردهای مختلفی برای تمرین با ساز خود وجود دارد ، اما اگر می خواهید به سرعت پیشرفت کنید ، باید جلسات خود را ترتیب دهید. به عنوان مثال ، اگر زمان شما محدود است ، بهتر است به جای گذراندن آنچه که از قبل می دانید بیشتر روی مناطق خاص دشواری تمرکز کنید. شما باید جلسات تمرینی خود را به روشی برنامه ریزی کنید که به شما امکان می دهد زمان بیشتری را صرف تکنیک های دشوار کنید ، در حالی که هنوز هم به شما امکان می دهد تا آنچه را که قبلاً در آن خوب بودید به کار خود برساند.

 

سلامت تنفسی بهبود یافته

اگر تا به حال کلاس موسیقی خوانده اید ، ممکن است معلم موسیقی خود را با تأکید بر اهمیت تنفس به یاد بیاورید . تنفس صحیح و دستکاری هوا صرف نظر از نوع ساز شما در ساخت موسیقی بسیار مهم است . ابزارهای بادی برای تولید صدا به طور مستقیم به هوا متکی هستند ، اما سایر سازها همچنین به تنفس عمیق و توانایی استنشاق یا بازدم در زمانهای مناسب نیاز دارند. تمرینات تنفسی برای نوازندگان یک ضرورت است و هر چه بیشتر آنها را انجام دهید سیستم تنفسی شما قوی تر می شود.

اگرچه این مزایا به ندرت ارتباطی با انتخاب شخص برای نواختن ساز دارد ، اما می توانند انگیزه ای قدرتمند برای کنار آمدن با آن ارائه دهند. فواید نوازندگی سازهای موسیقی می تواند به بسیاری از زمینه های زندگی شما گسترش یابد و حتی ممکن است به بزرگتر شدن مهارت های ذهنی شما کمک کند. هرچه زودتر شروع شود ، دیگر به لذت بردن از انجام کار موسیقی می توانید برای شما لذت ببرید .

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید