قیمت ویولن در خیابان جمهوری

ویولن چیست؟

سیم‌های دیگر فقط هارمونی‌های پایین‌تر را پر می‌کنند، بادی‌های چوبی تن‌های متضاد دلپذیری را ارائه می‌دهند، برنج برای قدرت بیشتر در مواقعی که به آن نیاز دارید و ضرب‌های کوبه‌ای لبه‌های واضح‌تری ایجاد می‌کند و گاه به گاه ضربه می‌زند، اما هیچ ارکستری بدون ویولن در قلبش وجود نخواهد داشت.  شاید زمانی درست بود، اما مطمئنا از آغاز قرن بیستم آهنگسازان شروع به برخورد با بخش‌های ارکستر به عنوان شرکای برابر کرده‌اند و موسیقی را بر این اساس توزیع می‌کنند. همچنین این یک واقعیت است که در ارکستر حرفه‌ای مدرن، همه نوازندگان حرفه‌ای هستند و بنابراین باید کمتر به ویولن‌های سنتی چابک‌تر تکیه کرد.

صدای ویولن

نت های کم غنی می توانند بسیار آواز باشند و به راحتی می توان از آنها برای کشیدن سیم های قلب استفاده کرد. آنها می توانند بسیار سریع و همچنین بسیار بلند بنوازند، اما این پایداری بی پایان است که مشخصه تمام سازهای زهی است که ویولن ها را قادر می سازد، به ویژه وقتی همه با هم می نوازند، جلوه ای شناور ایجاد کنند که مسئول برخی از عالی ترین لحظات است. در موسیقی در واقع، اساساً به این دلیل است که مردم تأثیر صداهای زهی انبوه را دوست دارند که ارکسترها بسیار بزرگ هستند (ویولن از همه سیم ها پرتعدادتر است و ۳۰ تا از آن برای یک اثر ارکسترال بزرگ استفاده می شود).

ویولن بلندترین و چابک ترین عضو خانواده زهی است. در یک ارکستر معمولی، ویولن ها به دو دسته اول و ثانیه دسته بندی می شوند. رهبر اولین ویولن ها رهبر ارکستر نیز هست. اعداد متفاوت است، اما معمولاً شانزده نفر اول و چهارده ثانیه وجود دارد که دو نفر روی یک «میز» می‌نشینند.

ساخت و ساز

ویولن اساساً یک جعبه چوبی کوچک با سیم‌هایی است که روی سطح آن کشیده شده است، اما بهترین نمونه‌های آن می‌تواند حدود یک میلیون پوند قیمت داشته باشد. تمام جزئیات این ساز به صدای آن کمک می کند و برای صدها سال سازندگان رازهای خود را از رقبا حفظ کرده اند. آرشه به همان اندازه بخش مهمی از ساز است: وزن و تعادل آن به شدت بر صدا و قابلیت نواختن ویولن تأثیر می گذارد. کمان شامل یک چوب چوبی است که موی اسب بین دو سر آن کشیده شده است. قسمتی از کمان که نوازندگان در دست دارد قورباغه و انتهای دیگر یا همان نوک کمان به عنوان نقطه شناخته می شود.

دامنه

ویولن بلندترین ساز در بخش زهی است. دارای رجیستر پایین رزونانسی است و همچنین می تواند به نت های بسیار بالا برسد. مانند بسیاری از سازهای ارکستر، هیچ نت بالایی مشخصی وجود ندارد. همه چیز به مهارت نوازنده بستگی دارد.

چهار سیم وجود دارد که معمولاً روی G3، D4، A4، E5 کوک می شوند. هر یک از سیم ها دارای ویژگی های متفاوتی هستند که آهنگسازان هنگام نوشتن موسیقی از آنها بهره می برند. اف

یا مثلاً یک ملودی که در بلندای سیم G پخش می‌شود، صدای تیره‌تر و ضخیم‌تری نسبت به همان ملودی دارد که دقیقاً در همان گامی که روی سیم A پخش می‌شود پایین‌تر است.

تعظیم

کمان بالا (از نقطه ای به قورباغه سفر می کند) صدای ضعیف تری نسبت به کمان پایین دارد و به همین دلیل اغلب برای خوشبین ها استفاده می شود.

سپس از کمان تا حدی سنگین‌تر (حرکت از قورباغه به نقطه دیگر) برای تأکید بر آهنگ پایین در موسیقی استفاده می‌شود.

نوازندگان باتجربه می توانند آرشه های بالا و پایین را به قدری یکنواخت بنوازند که اغلب نمی توان تنها با گوش دادن به آن، تشخیص داد کدام کدام است. با این حال، هنگامی که یک حمله به خصوص سنگین مورد نیاز است، هیچ جایگزینی برای یک کمان قوی وجود ندارد.

خرید ویولن از جمهوری

برای خرید ویولن گیتار سنتر یکی از بهترین و بزرگترین فروشگاه های این ساز سنتی می باشد که دارای انواع ویولن با قیمت مناسب می باشد. گیتار سنتر دارای فروشگاه برای خرید حضوری می باشد که فروشگاه در تهران، خیابان جمهوری واقع شده است. برای اطلاع از قیمت و در صورت نیاز به مشاوره با مشاورین ما تماس بگیرید. شماره تماس : ۰۹۲۱۹۰۲۹۲۳۲ – ۰۹۱۲۹۳۷۵۶۹۶ – ۰۲۱۶۶۷۵۱۷۶۰

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید