سوالاتی که باید هنگام خرید گیتار آکوستیک بپرسید

خرید گیتار آکوتسیک

ما سال‌ها گیتار آکوستیک را در گیتار سنتر می‌فروشیم و سؤالات بسیار خوبی از مشتریان پرسیده شده است. سؤالاتی که باید قبل از خرید گیتارآکوستیک از خود بپرسید.

چه سبکی از موسیقی را می خواهم اجرا کنم؟

یا ساده تر: من می خواهم این گیتار برای من چه کاری انجام دهد؟ انگیزه برداشتن گیتار در وهله اول چه بود؟

چه اندازه گیتار برای من کار می کند؟

خیلی ها از من می پرسند که آیا دست هایشان برای نواختن گیتار بزرگ، کوچک، چاق، لاغر و غیره است؟ جواب این سال این است که ” چیزی در دستان شما نیست که نتوان بر آن غلبه کرد. جانگو راینهارت و تونی آیومی به نوازندگان گیتار در سطح جهانی تبدیل شدند. اما برخی از عوامل فیزیکی می توانند وارد عمل شوند. افرادی که قد کوچکی دارند یا حرکت شانه هایشان محدود است، باید مطمئن شوند که گیتاری برای نواختن طولانی مدت راحت باشد. گاهی اوقات این بدان معناست که صدای ایده آل خود را فدای راحتی کنید، اما خبر خوب این است که با ادامه نواختن و تطبیق عضلات خود، ممکن است با هر گیتاری راحت تر باشید.

سوالاتی که باید هنگام خرید گیتار آکوستیک بپرسید

سوالاتی که باید هنگام خرید گیتار آکوستیک بپرسید

تفاوت بین گیتارهای زهی کلاسیک (نایلونی) و گیتارهای زهی فولادی چیست؟

گیتارهای زهی نایلونی (گیتارهای کلاسیک، لاتین و هیبریدی) دارای سه سیم نایلونی و سه سیم هستند که نایلون با روکش نقره ای هستند. آکوستیک سیم های فولادی دارای دو یا سه سیم ساده (بازشده) و سه یا چهار سیم باس سیم برنز است. تفاوت اصلی این دو در صدا است. سیم‌های نایلونی صدا و حس ملایم‌تری دارند، در حالی که سیم‌های برنز حجم بیشتری را به شما می‌دهند و ضربات ضربه‌ای بیشتری دارند.

بزرگ‌ترین اشتباهی که فکر می‌کنم مبتدی‌ها مرتکب می‌شوند این است که تصور می‌کنند سیم‌های نایلونی روی انگشتانشان راحت‌تر است و گیتاری می‌گیرند که برایشان مناسب نیست. این ممکن است برای چند هفته اول نواختن درست باشد، اما در نهایت شما باید گیتاری را بخرید که با صدایی که می‌خواهید مطابقت داشته باشد، نه اینکه سعی کنید کمی از نیش انگشتان خود را حفظ کنید. اگر می‌خواهید کلاسیک، لاتین یا سبک انگشتی (شاید) بنوازید، یک گیتار زهی نایلونی برای خود تهیه کنید.

آیا من یک پیکاپ می خواهم؟

چند دلیل بسیار خوب برای خرید گیتار با پیکاپ الکترونیکی وجود دارد: یکی این است که می خواهید اجرا کنید و بنابراین باید به یک آمپلی فایر یا سیستم PA وصل شوید. دلیل دیگر این است که می خواهید با افکت ها یا با پدال حلقه ای آزمایش کنید. پیکاپ ها تطبیق پذیری را به شما ارائه می دهند: می توانید آن را در هر زمانی که دوست دارید پخش کنید، حتی اگر تصمیم در آخرین لحظه بازی با میکروفون باز باشد.

نقطه ضعف پیکاپ این است که چند دلار اضافی هزینه دارد. تفاوت قیمت در رده متوسط ​​و بالا زیاد نیست، اما در یک گیتار مبتدی، یک پیکاپ می تواند یک سوم هزینه گیتار را تشکیل دهد. من ترجیح می‌دهم ببینم که مشتری پول اضافی را برای پله‌های بعدی ارتقای کیفیت خرج می‌کند، نه برای وسایل الکترونیکی که استفاده نمی‌شوند.

لمینت می خواهم یا چوب جامد؟

گیتارهای چوبی، از نظر تئوری، صدای بهتری نسبت به گیتارهای لمینت دارند، زیرا لرزش بهتری دارند. همچنین با گذشت زمان، چوب جامد به لرزش گیتار پاسخ می دهد و صدای گرم تری ایجاد می کند. یک گیتار چوب جامد کهنه و بالغ می شود، شبیه به بلوغ و عطر و طعم یک شراب در طول سال ها. با این حال، گیتارهای لمینت مزایایی دارند: ارزان‌تر از گیتارهای چوب جامد و تا حدودی بادوام‌تر هستند. یک گیتار لمینت از نظر لحن به بلوغ نمی رسد، اما اگر صدای گیتار را در اولین خرید دوست داشته باشید، اشکالی ندارد.

چقدر میخواهید برای خرید گیتار آکوستیک هزینه کنید؟

من این سوال را در آخر مطرح کردم، اما واقعاً این یکی از اولین سؤالاتی است که از یک مشتری می پرسم. گاهی لازم است بودجه را با واقعیت تطبیق دهیم. در نهایت، بهترین گیتارها بسیار هزینه خواهند داشت. برای اطلاع از قیمت و خرید گیتار آکوستیک تماس بگیرید، شما یک گیتار خارق‌العاده و استاندارد کارخانه را از برندی دریافت می‌کنید که کیفیت خود را تثبیت کرده است. بالاتر از آن شما گیتارهای واقعا خاص را دریافت می کنید. تمام آنچه گفته شد، گیتارهایی با صدای بسیار خوب وجود دارند که زیر قیمت در گیتار سنتر عرضه می شوند. مبتدیان نباید برای خرید گیتار آکوستیک زیاد هزینه کنند. احتمالاً وقتی شروع به کشف سبک خود کردید، در نهایت می خواهید تغییر کنید.

در نهایت، صدا، سبک و گیتار شما به شما بستگی دارد که آن را پیدا کنید، اما یک فروشنده آگاه می تواند به شما کمک کند تا رازها را غربال کنید.

منبع

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید