آموزش نواختن ترومپت

آموزش نواختن ترومپت

تولد ترومپت

پیشروهای ترومپت از مواد مختلف ساخته شده بودند و از مکان های مختلف می آمدند.
منشاء ترومپت را می توان به چندین هزار سال قبل جستجو کرد. با این حال، از آنجایی که ترومپت های ابتدایی سازهای بادی ابتدایی بودند که نوازنده به سادگی با حرکت لب های خود به صدا در می آمد، نمی توان آنها را به وضوح از پیشروهای بوق که صدا بر روی آن ها به همین شکل تولید می شود تشخیص داد.
شیپورهای قدیم از مواد مختلفی از جمله چوب، بامبو، پوست، خاک رس، استخوان انسان و فلز ساخته می شدند. گمان می‌رود که در هر قاره یافت می‌شوند و در مراسم مذهبی و جادوگری مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

ترومپت قبل از دوران مدرن

در دوران یونان و روم باستان، ترومپت برای راهپیمایی در زمان جنگ مورد استفاده قرار می گرفت، که به طرز تحسین برانگیزی برای آن مناسب بود. متعاقباً، تقریباً تمام خانواده های سلطنتی اروپایی دارای گروه های ترومپت بودند که موسیقی نظامی می نواختند.
در قرن هفدهم بود که ترومپت صرفاً در گروه‌های موسیقی مورد استفاده قرار گرفت. با این حال، در آن زمان، این هنوز به اصطلاح ترومپت طبیعی بود که فقط می تواند هارمونیک های طبیعی تولید کند، بنابراین ترومپت هنوز یک ساز کاملاً کاربردی نبود.

هنگام نواختن ترومپت، می‌توانید صدای تولید شده توسط آن را با ارتعاش لب‌هایتان در هنگام دمیدن تغییر دهید. برای ایجاد نت های کم، لب های خود را به آرامی تکان دهید. هر چه نت بالاتری را که می خواهید اجرا کنید، سریعتر باید لب های خود را به لرزه درآورید. هنگام دمیدن مطمئن شوید که قطعه دهان را محکم به لب های خود فشار ندهید.

هنگامی که بر تکنیک دمیدن مسلط شدید، بیایید با استفاده از انگشتی که در زیر نشان داده شده است به عنوان مرجع، صدا را با ترومپت تولید کنیم.
وقتی می‌توانید مقیاس کامل را تولید کنید.

بیایید انگشت گذاری را امتحان کنیم

* اگر بر روی نت های موسیقی کلیک کنید، انگشت گذاری نمایش داده می شود.
* کلیک کنید تا از طریق ترکیب های انگشت جایگزین (در صورت وجود) چرخه بزنید.

در ترومپت پیکولو، یک دریچه اضافی برای نواختن نت های پایین وجود دارد. اساساً هنگام پخش ترازو، دریچه چهارم برای نواختن نت های زیر F پایین استفاده می شود. دریچه چهارم با استفاده از انگشت کوچک دست راست یا انگشت اشاره دست چپ کار می کند.
برای ترومپت پیکولو، انگشت گذاری برای مقیاس رنگی نزولی از C پایین به شرح زیر است.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید